Fotogalerie - Nadějný sjezdař Maty Švihovský - 17. červen 2024

Kromě úspěchů spojených s hokejem se naši žáci dokáží prosadit i v jiných sportovních disciplínách. Například ve třídě 8.A máme talentovaného sjezdaře. Matyáš Švihovský už se několik sezón věnuje sjezdovému lyžování. Po letošní zimní sezóně může být rozhodně spokojen se svými výsledky.

Maty figuruje po skončení sezóny na celkovém 7. místě Českého poháru ve své kategorii U14 (mladší žáci). Dosáhl několika velice dobrých umístění na závodech RKZ. Republikové  kvalifikační závody představují pravidelné soutěže, ve kterých poměřují své dovednosti nejlepší závodnici dané kategorie z celé republiky. Závodu se účastní 50 nejlepších sjezdařů podle aktuálního pořadí. Matymu se povedly především závody v Hrubém Jeseníku. Dvakrát se umístil na stupních vítězů ve slalomu v závodech v Karlově pod Pradědem. Na prestižních závodech ve Špindlerově Mlýně pak obsadil 4. místo v obřím slalomu

Kromě republikových závodů se účastnil i územních kvalifikačních závodů. Závod v obřím slalomu v rámci Poháru Jaroslava Drápely zakončil svým vítězstvím.

Mistrovství republiky v alpském lyžování se bohužel letos nekonalo pro nedostatek sněhu, Maty tam měl startovat v losované top 15. Mimo českých závodů si Maty dojel pro 13. místo ve slalomu na mezinárodních závodech FIS ve švédském Taernaby.

Gratulujeme Matyášovi ke skvělým sportovním výsledkům a přejeme mu, aby ho i příští rok provázely úspěchy ve sportu a ve studiu.