Aktuality - Informace ředitele školy

Informace ředitele školy

20. 1. 2009

Informace ředitele školy k provozu školy v době konání Mistrovství světa v klasickém lyžování (v termínu od 23 do 27 února)

Vážení rodiče a žáci

Velmi dlouho jsem zvažoval, v jakém režimu bude probíhat chod školy v týdnu po jarních prázdninách. Naše škola se nachází v zóně s omezeným provozem. V důsledku toho, že zařízení a areál Tipsport Arény budou sloužit jako mediální a tiskové centrum šampionátu, se předpokládá, že v blízkosti školy se bude v době konání Mistrovství světa pohybovat značné množství lidí a vozidel. Doprava do prostoru v blízkosti školy bude značně omezena a nejspíš úplně vyloučena.

Ve svém rozhodování jsem zohlednil i fakt, že některé z rodičů bychom mohli tím, že bychom z důvodu případného ředitelského volna uzavřeli školu, dostat do obtížně řešitelné situace, kdy by museli dva týdny po sobě zajistit péči pro své dítě.

Vzhledem k předpokládaným problémům však nemohu rodičům doporučit, aby své děti (především ze vzdálenějších lokalit) ve zmíněném týdnu posílali do školy. Cesta dětí v době konání šampionátu může představovat zvýšené riziko kvůli předpokládanému nárůstu dopravy.

Rozhodl jsem se proto nevyhlašovat ředitelské volno. Škola zůstane pro žáky v týdnu od 23. do 27. února otevřena. Výuka nebude probíhat podle rozvrhu a škola bude fungovat v následujícím režimu:

dopolední zaměstnání

(opakování a procvičování učiva, soutěže, aktivity)

oběd

družiny a školní klub

Děti se budou pod dohledem pedagogů věnovat opakování učiva, soutěžím, hrám nebo jiným společným aktivitám. Rovněž školní jídelna zůstane v provozu a dětem zajistíme obědy.

Z toho důvodu žádám rodiče našich žáků, aby se nejpozději do 28. ledna 2009 vyjádřili, zda se rozhodnou v týdnu od 23. do 27. února posílat své dítě do školy.

Mohou tak učinit písemně třídnímu učiteli (učitelce) nebo je možné třídního učitele (učitelku) informovat prostřednictvím žákovské knížky, elektronickou poštou nebo telefonicky.

Děkuji za pochopení

Mgr. Radek Hanuš