Aktuality - SCHOOLFEST 2024

SCHOOLFEST 2024

4. 7. 2024

V úterý 25. června proběhl závěrečný školní festival SCHOOLFEST. Přehlídku žákovských vystoupení připravili dva hudebně zaměření učitelé školy – paní učitelka Martina Plodková a pan učitel Ondřej Kuthan. Díky partnerům školy, Sportparku Liberec a hokejovému klubu Bílí Tygři Liberec, se Schoolfest opět uskutečnil opět v úžasném prostředí Home Credit Arény.

V hledišti na ploše Arény se sešlo více než 500 diváků. Kromě žáků a zaměstnanců školy se přišli podívat i rodiče žáků a absolventi Základní školy „U Školy“. Pořadem provázely jako moderátorky Lili Mráčková a Rozálie Donátová z 8.B. Diváci si užili především hudební vystoupení. Klavírní úvod obstarala Veronika Taibrová ze 4.A, na trubku zahrála Tereza Švihovská (4.A), Jáchym Sutr vystoupil s violoncellem a tým dětí z flétničkového kroužku zahrálo několik známých lidových melodií. V závěru programu předvedla precizní hru na klavír i všestranná umělkyně Melissa Laciová.

Kromě hudebních vystoupení doplnila program taneční vystoupení. Žáci 2.B zatančili na skladbu „Buchet je sousta“. Sofie Nosková (5.A) a Anička Nguyen (3.B) předvedly scénický tanec na píseň „Diamond“ od Rihanny. Děti z tanečního kroužku vystoupily s programem „Kovboji“ na choreografii svých lektorů Julči Vozkové a Lukáše Huryty.

Umělecká vystoupení na pódiu doplnily i sportovní ukázky a vystoupení. František Janeček předvedl bravurní ovládání švihadla a Tereza Gergelyová (5.A) s Rozálií Jahodovou vystoupily s ukázkou capoeiry. Vrchol programu obstarala populární skupina děvčat z 5.A Alžběta Tichá, Katka Tichá, Sára Zoreníková, Sofie Nosková, Markéta Fišerová a Eliška Patočková. Dívky si připravily sérii tanečních a pěveckých vystoupení, která měla u diváků opět úspěch.

Umělecký program byl doplněn o vyhlašování ocenění pro mimořádně úspěšné žáky školy. Na pódium si v průběhu festivalového programu přišli převzít ocenění Marie Holadová (nejúspěšnější student), členové vítězného týmu pro DOBI Cup (nejlepší sportovní kolektiv), vítězové Krokové výzvy (Alžběta Tichá, Jaromír Vlasák, Fabián Laci, Terezie Stryalová a Martin Válek) a jazykové soutěže English Star (Tobiáš Fendrych, Lilly Adriana Říhová, Martin Válek a Karel Kudr). Mimořádné ocenění ředitele školy si letos odnesly Melissa Laciová z 8.B za dlouhodobé mimořádné výsledky a úspěchy v oblasti výtvarné tvorby, Světla Baštová z 9.C (za aktivitu během studia, účast na olympiádách a práci pro školní parlament) a tvůrčí tým z projektu Post Bellum ve složení Lukáš Loubek, Markéta Mokrá, Kateřina Stránská, Richard Hlubuček a Vojtěch Ulvr.

V průběhu festivalu se odehrála i mimořádná společenská událost. Do Síně cti a slávy školy byl uveden bývalý žák školy, který dosáhl mimořádných úspěchů jako hokejový trenér – Filip Pešán. Filipa na pódiu přivítala jeho bývalá třídní učitelka Milena Böhmová.

Po skončení posledních vystoupení pak pódium ovládli žáci devátých tříd. Postupně jsme se rozloučili s žáky 9.A, 9.B a 9.C. Deváťáci si připravili videa ze svého působení na škole, ve svých proslovech poděkovali učitelům a zavzpomínali na veselé zážitky ze školních tříd a výletů.

Velký dík patří všem účinkujícím, choreografům, trenérům, organizátorům festivalu a zaměstnancům Sportparku Liberec.

Radek Hanuš, ředitel školy