Aktuality - Úspěchy v soutěži komiksů

Úspěchy v soutěži komiksů

30. 6. 2024

Komiksové čtení se stává stále populárnější. Čtenáři komiksů bývají totiž do světa fantazie přeneseni již při prvním pohledu. Kdo z nás by neznal oblíbenou partu Čtyřlístek, Rychlé šípy nebo superhrdiny, jako je Superman, Batman či Flash?

Literárními či filmovými hrdiny se mohli inspirovat žáci z druhého stupně, kteří tvořili vlastní komiksový příběh. Někteří z nich se v dubnu zapojili do výtvarně literární soutěže Tvůj komiks, která byla v rámci Festivalu dětského čtenářství vyhlášena Krajskou vědeckou knihovnou. Vítězné ceny si za originální výtvarné zpracování odnesly Maruška Holadová z 9. A a Kamča Kmínková z 9. B. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo v zahradě Oblastní galerie ve středu 5. června. Oba výherní komiksy si každý může prohlédnout ve zvětšeném formátu v liberecké kavárně Pošta. Kromě delikátního zákusku je tedy možné vychutnat si také pohled na oceněná výtvarná díla.

Výherkyním gratulujeme!

Denisa Reimannová, vyučující ČJ