Aktuality - Rodilý mluvčí v hodinách francouzštiny

Rodilý mluvčí v hodinách francouzštiny

12. 5. 2024

Naši školu navštívil koncem dubna francouzský rodilý mluvčí, Didier Delpine. Bývalý učitel žijící už mnoho let v Čechách konverzoval s žáky v hodinách francouzštiny. Skupina žáků, která si vybrala francouzštinu jako volitelný předmět, se snažila postupně dozvědět informace od neznámého hosta. Žáci si vyzkoušeli základní otázky ve francouzštině, kterými se snažili zjistit, jak se host jmenuje, odkud je nebo co má rád.

Po krátké konverzaci si s francouzským hostem společně zazpívali rozvernou francouzskou písničku. Na závěr se prostřednictvím videa dozvěděli, co všechno se dá navštívit a vidět v Normandii, odkud Didier
pochází. Dětí si občas pomoci gestikulace, pantomimy a kreslení musely vypomoci, ale ve finále dokázaly porozumět všemu a to navzdory tomu, že francouzštinu mají pouze jednou za týden.

Randa Tomehová, vyučující francouzštiny